Bydgoszcz

21 lipca 2017

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Szybkie bieganie w Myślęcinku

W piątek, 22 lipca na ścieżkach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" w Bydgoszczy odbył się bieg CITY TRAIL onTour. Zwycięzcą zawodów został Paweł Ochal. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska. Linię mety minęły 354 osoby.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca piątkowych zawodów – Paweł Ochal - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:19. Drugie miejsce zajął Piotr Frydrychowski – czas 15:41. Trzeci na mecie był Sylwester Tuczyński – 16:39. 

Paweł Ochal, który jest również trenerem, jak dotąd startował w CITY TRAIL ze swoimi podopiecznymi, pomagając im w uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów. Tym razem mistrz Polski w maratonie z 2007 roku postanowił pobiec na własne konto. - Jestem na etapie akumulacji kilometrów, trenuję dwa razy dziennie, dlatego dzisiaj nie czułem tzw. „luzu” w nogach, nie mogłem przyspieszyć. Mimo to, wynik jaki osiągnąłem jest treningowo zadowalający – podkreślił zwycięzca zawodów. – Mój start docelowy na drugą część sezonu to maraton we Wrocławiu, a w okresie jesienno-zimowym będę chciał startował w CITY TRAIL i podkręcić ten dzisiejszy wynik – dodał Paweł Ochal.

Najszybsza z kobiet – rekordzistka trasy - Aleksandra Brzezińska potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 16:55, co dało jej czwartą lokatę OPEN. – Nie ukrywam, że celowałam dzisiaj w rekord trasy, który ustanowiłam w sezonie zimowym. Nie udało się, ale też nie ma powodów do narzekania, bo wynik jest dobry – mówiła na mecie zwyciężczyni.

Druga z pań – Marta Szenk uzyskała czas 17:20. Trzecia – Agata Woźniakowska dobiegła na metę w czasie 19:54.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w Myślęcinku będzie już 2.10, kiedy to ruszy w Bydgoszczy kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 20.11, 11.12, 22.01, 12.02 i 5.03.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ