Katowice

27 lipca 2017

Katowice

Katowice

Rekord trasy podczas letniej edycji CITY TRAIL w Katowicach

To były zawody! Rekord trasy debiutującego w naszych zawodach Mateusza Drąga i bardzo pozytywne zaskoczenie w postaci frekwencji. Tak w skrócie wyglądału czwartkowe zawody w Katowicach. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Golba. Linię mety minęło 301 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca czwartkowych zawodów – Mateusz Drąg - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:58. To rekord trasy. – Nie nastawiałem się na tak mocny bieg. Początkowo co prawda myślałem o tym, by pobiec w okolicy 16 minut, ale kiedy dowiedziałem się o tym, że na trasie nie brakuje podbiegów, stwierdziłem że może być trudno o taki wynik. Tym bardziej się cieszę, że złamałem barierę 16 minut – podkreślił po biegu zwycięzca biegu. – Myślę, że wrócę na CITY TRAIL jesienią. Taki cykl to będzie dobry trening – dodał.

Drugie miejsce zajął Andrzej Nowak – czas 16:14. Trzeci na mecie był Artur Rosiński – 17:24. 

Najszybsza z kobiet – zwyciężczyni ostatniej jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL - Katarzyna Golba potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 18:27. Katarzyna to specjalistka od chodu sportowego. Walczyła o kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Rio de Janeiro. – Niestety nie udało się zakwalifikować na IO, dlatego teraz jestem na etapie zastanawiania się, co dalej – iść do pracy, nadal trenować chód, czy biegać. Sportowo robię aktualnie to, na co mam ochotę – mówiła na mecie zwyciężczyni. - Dzisiejszy bieg był ciężki, bo było duszno, a poza tym czułam jeszcze niedzielny start w półmaratonie, w którym przez pomyłkę zrobiłam nie 21, a 25km. Al. jak to mam w zwyczaju od startu ruszyłam mocno i z bezpieczną przewagą dobiegłam do mety.

Druga z pań – Michalina Mendecka uzyskała czas 18:42. Trzecia – Karolina Janko dobiegła na metę w czasie 20:45.

W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie blisko 100 młodych biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara będzie już 16.10, kiedy to rusza w Katowicach jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 13.11, 18.12, 29.01, 26.02 i 19.03. 

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ