Łódź

28 lipca 2017

Łódź

Łódź

Łódź zakończyła letnią edycję CITY TRAIL

Druga edycja CITY TRAIL onTour na mecie! Ostatnim- dziesiąty bieg odbył się w Parku Na Zdrowiu w Łodz. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Pietrzak. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Mokros. Linię mety minęło 221 osób.

Zawody CITY TRAIL onTour odbyły się na zupełnie innej trasie niż te w cyklu jesienno-zimowym, ale w obu przypadkach dystans wynosi 5km. Zwycięzca piątkowych zawodów – Tomasz Pietrzak pokonał wspomniany dystans w czasie 16:46. – Jestem bardzo zadowolony z biegu, jeśli tylko otrzymam zgodę trenera z przyjemnością wezmę udział w następnych imprezach CITY TRAIL – podkreślił na mecie zwycięzca biegu. – Jak przewidywałem trasa nie była łatwa, było bardzo dużo zakrętów, na których traciło się prędkość. Mimo to, po drugim kilometrze dałem radę oderwać się ode reszty stawki i utrzymać pierwszą pozycję do końca – dodał 19-latek.

Drugie miejsce zajął Piotr Bętkowski – czas 16:55. Trzeci na mecie był Tomasz Roszkowski – 17:09. 

Najszybsza z kobiet – trzecia zawodniczka ostatniej jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL – Zuzanna Mokros potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 19:01. – Biegło mi się dość ciężko, bo jestem w środku przygotowań do sezonu jesienno-zimowego i startu w półmaratonie, który będzie moim głównym celem. Chciałabym poprawić życiówkę na tym dystansie, która wynosi 1:20:08 – mówiła po zawodach Zuzanna. – Biegłam od początku sama, co nie ułatwiało podkręcenia tempa, ale jestem bardzo zadowolona ze startu.

Druga z pań – Karolina Matusiak uzyskała czas 21:24. Trzecia – Angelika Lichnowska dobiegła na metę w czasie 21:26.

W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 68 młodych biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Pierwsze zawody cyklu jesienno-zimowego odbędą się 30.10. Terminy pozostałych biegów w Łodzi w sezonie 2016/2017 to: 27.11, 18.12, 8.01, 12.02 i 19.03.

Cykl CITY TRAIL onTour odbył się 10 miastach. Poza Łodzią były to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław i Katowice. We wszystkich imprezach wystartowało łącznie 2771 dorosłych oraz 956 dzieci.