Lublin

17 lipca 2017

Lublin

Lublin

Lublin rozpoczął letnią edycję CITY TRAIL!

W poniedziałek, 18 lipca odbył się pierwszy z dziesięciu biegów w ramach CITY TRAIL onTour. Tym razem na ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim najszybszym okazał się Adam Świrgoń z AZS UMCS Lublin. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Siembida ze Stalowolskiego Klubu Biegacza. Linię mety minęło 256 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100-procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca poniedziałkowych zawodów – Adam Świrgoń - pokonał wspomniany dystans w czasie 16:44. – Biegam głównie na bieżni, takie starty w przełaju nie są u mnie częste. Tym razem miałem zrobić mocny trening i trochę się pościgać. Jestem zadowolony z efektu – podkreślił na mecie triumfator biegu.

Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki (Lubelskibiegacz.pl Team) – czas 16:55, który nie tylko sam z powodzeniem startuje na trasie CITY TRAIL, ale zachęca do udziału w przełajowych zawodach swoich podopiecznych. – Ze względów zdrowotnych biegam głównie w lesie, w terenie i bardzo to lubię. Zachęcając swoich zawodników do biegania w przełajach mówię, by spróbowali czegoś nowego, powalczyli sami ze sobą i… uważali na siebie, bo na leśnych ścieżkach jest sporo korzeni, nierówności i nawet chwila nieuwagi może skończyć się kontuzją – podkreśla Paweł Wysocki.

Trzeci na mecie był Michał Orzeł (Entre.pl Team) – 17:07.

Najszybsza z kobiet – Małgorzata Siembida potrzebowała na pokonanie trasy 19:57. Druga z pań – Marta Kloc (Perfect Runner Lublin) uzyskała czas 20:13, a trzecia – Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) – 20:48.

W zawodach brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na leśnych ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim będzie już 8.10, kiedy to ruszy w Lublinie kolejna edycja CITY TRAIL. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 5.11, 3.12, 7.01, 5,02 i 11.03.

Wyniki poniedziałkowych zawodów znajdują się TUTAJ