Olsztyn

20 lipca

Olsztyn

Olsztyn

Mariusz Pawłowski i Aleksandra Lisowska wygrywają nad Jeziorem Długim 

Nasz trzeci letni bieg odbył się w środę, 20 lipca nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Pawłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Linię mety minęło 206 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca środowych zawodów – Mariusz Pawłowski - pokonał wspomniany dystans w czasie 17:04. Drugie miejsce zajął Dariusz Jurewicz – czas 17:15. Trzeci na mecie był Kamil Wołoszyk – 17:26. 

Najszybsza z kobiet – rekordzistka trasy - Aleksandra Lisowska potrzebowała na pokonanie trasy 18:23. Druga z pań – Monika Jackiewicz to trzykrotna zwyciężczyni jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL. Tym razem uzyskała czas 18:42. Trzecia – Mariola Sudzińska dobiegła na metę w czasie 20:39.

Ciekawostką jest fakt, że dwie najszybsze zawodniczki – Aleksandra i Monika rywalizowały ze sobą kilka dni wcześniej w innych zawodach. Wtedy górą była Monika. – Przyznaję, że ten bieg rozegrałam kiepsko taktycznie. Pierwszy raz nie uwierzyłam w siebie. Na starcie postanowiłam, że będę trzymać się za plecami czołowych dziewczyn. To mnie zgubiło, bo w pewnym momencie zawodniczki bardzo zwolniły. W CITY TRAIL było zupełnie inaczej, od razu wiedziałam, że biegnę swoje, nie zwracając uwagi na inne dziewczyny. Tak naprawdę wchodzę dopiero w treningi po trzech miesiącach przerwy spowodowanej rozpoczęciem pracy. Ten dzisiejszy bieg dodał mi wiary w siebie. Wiem, że stać mnie na dobre bieganie – mówiła na mecie Aleksandra Lisowska.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. – Bardzo lubię biegać, bo przychodzę na zawody z mamą i bratem i wtedy możemy spędzić czas razem. Kolekcjonujemy medale, dlatego cieszę się, że udało się zdobyć kolejny – zdradził 7-letni Wiktor Drozdowski

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad Jeziorem Długim będzie już 1.10, kiedy to ruszy w Olsztynie kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 29.10, 26.11, 14.01, 18.02 i 25.03. 

Do zobaczenia!