Poznań

27 lipca 2017

Poznań

Poznań

Zwycięstwo Łukasza Wieteckiego i Patrycji Talar w Lasku Marcelińskim

We wtorek, 26 lipca spotkaliśmy się na ścieżkach Lasku Marcelińskiego w Poznaniu. Zwycięzcą zawodów CITY TRAIL onTour został Łukasz Wietecki. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Talar. Linię mety minęło 400 osób.

Zawody CITY TRAIL onTour w Poznaniu odbywają się na zupełnie innej trasie niż te w cyklu jesienno-zimowym, ale w obu przypadkach dystans wynosi 5km. Zwycięzca wtorkowych zawodów – Łukasz Wietecki pokonał wspomniany dystans w czasie 16:53. Drugie miejsce zajął Mateusz Goleniewski – czas 16:59. Trzeci na mecie był Tomasz Owczarzak – 17:04. 

Najszybsza z kobiet – Patrycja Talar potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego odcinka 18:51. - Biegałam w CITY TRAIL onTour również przed rokiem, ale nigdy nie brałam udziału w cyklu jesienno-zimowym, ponieważ studiowałam zaocznie i zajęcia kolidowały z zawodami. Dzisiaj wygrałam, mimo że biegłam treningowo. Aktualnie jestem w trakcie krótkiego roztrenowania po pierwszej części sezonu. Dzięki temu biegowi wiem, jaki jest punkt wyjściowy przed przygotowaniami do jesiennych startów – podkreśliła na mecie zwyciężczyni wtorkowych zawodów.

Druga z pań – Marta Andrzejewska uzyskała wynik 20:36. Trzecia – Marcelina Słapa dobiegła na metę w czasie 20:40.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. Łącznie w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 117 zawodników.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Pierwsze zawody cyklu jesienno-zimowego odbędą się 22.10. Terminy pozostałych biegów w Poznaniu w sezonie 2016/2017 to: 19.11, 10.12, 21.01, 11.02 i 4.03. 

Pełne wyniki wtorkowych zawodów znajdują się TUTAJ.

fot. Tomasz Szwajkowski