Warszawa

18 lipca 2017

Warszawa

Warszawa

W Warszawie zwyciężają Krzysztof Wasiewicz i Weronika Zielińska

Drugi bieg w ramach CITY TRAIL onTour odbył się we wtorek, 19 lipca w Lesie Młocińskim w Warszawie. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Wasiewicz. Wśród kobiet triumfowała Weronika Zielińska. Linię mety minęło 395 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca wtorkowych zawodów – Krzysztof Wasiewicz - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:25, co jest rekordem trasy. Drugie miejsce po pasjonującym finiszu zajął Artur Jabłoński – czas 15:26. Trzeci na mecie był zwycięzca jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL - Piotr Mielewczyk – 15:36. - Pierwszy kilometr był bardzo wolny, potem Krzysiek – zwycięzca zawodów ruszył mocniej. Spodziewałem się tego, bo wiem że jest na zupełnie innym etapie przygotowań, więc nie liczyłem na łatwą wygraną. Ja dopiero zaczynam przygotowania do jesiennego maratonu, więc mogę powiedzieć, że wynik jaki osiągnąłem jest zadowalający  – podkreślił Piotr Mielewczyk.

Najszybsza z kobiet – Weronika Zielińska potrzebowała na pokonanie trasy 19:38. – Aktualnie mój trening wygląda dość spokojnie, nie biegam interwałów, więc taka szybka „piątka” była dla mnie mocnym przetarciem przed sobotnim górskim półmaratonem, w którym startuję – mówiła na mecie zwyciężczyni. – Start w CITY TRAIL był poprzedzony treningiem z moimi podopiecznymi, z którymi wykonywałam podbiegi, mimo to jestem bardzo zadowolona, bo udało się pobiec przyzwoicie – dodała.

Druga z pań – Justyna Kostrzewska uzyskała czas 19:58, a trzecia – Dorota Kamień – 20:02.

W zawodach brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w Lesie Młocińskim będzie już 9.10, kiedy to ruszy w Warszawie kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 6.11, 4.12, 8.01, 4.02 i 12.03. 

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ

fot. Piotr Dymus